Prezent dla winomana


Macie wśród bliskich miłośnika win? A może sami jesteście wineloverami i nie wiecie co sobie zażyczyć na święta? Nie chcecie kupować wina tylko jakiś gadżet związany z winem? Oto rozwiązanie Waszych problemów!

Oto 10 najlepszych propozycji na prezenty dla miłośników wina.

 

1. Wine Journal Carnet Vins MOLESKINE [ około 50 PLN]

Kultowy już notes Moleskine do opisywania win. Ma specjalnie przygotowane rubryki do oceny wina, odpowiedni układ stron oraz specjalne naklejki, dzięki którym łatwo będzie oznaczyć każde wino. Gratka dla gadżeciarzy i miłośników Moleskine.

Do kupienia w Amazon.com ale i wielu stacjonarnych sklepach z asortymentem Moleskine

2. Wielki Atlas Świata Win – Johnosn, Robinson  [około 100 PLN]

Grubaśne kompedium geograficznej wiedzy o winach. Każdy miłośnik wina wie, że bez znajomości geografii ani rusz – nie da się zrozumieć wina. Dlatego ta opasła książka to niezbędny element w księgozbiorze każdego winomaniaka. Mapy, dokładne opisy regionów, sama Francja rozpisana na dziesiątkach stron – to pozycja dla średniozaawansowanych. Potrzebna i ważna w dalszym rozwoju!

Do kupienia w księgarniach min Empik i Merlin.

3. Gra w winnicę [około 160 PLN]

Mamy coś dla miłośników gier planszowych – Grand Cru – angielska wersja gry, w której wcielamy się w winiarza i produkujemy wino, zarządzamy winnicą. Idealne dla miłośników planszówek!

Do kupienia np tu: http://www.rebel.pl/product.php/1,303/19790/Grand-Cru.html

4. Porządne kieliszki [ różnie, w tym przypadku około 220 PLN/2 szt]

Wiadomo -kieliszek to podstawa. Większość z nas ma w domy komplet 6 szt za 30 PLN. Takie same do wszystkiego. Święta to więc idealna okazja by ukochanego maniaka win wyposarzyć w porządny sprzęt. Proponujemy dobrze się rozejrzeć za ciekawą propzycją – na rynku jest sporo fajnych kieliszków w bardzo różnych cenach. Najbardziej znane firmy to Riedel i Spiegelau.

Takie kieliszki można kupić np tu: http://www.giftservice.pl/sklep/vinum/2-kieliszki-bordeaux-w-opakowaniu-prezentowym/231-1313 ale też w wielu innych miejscach

5. Zapachy [baaardzo duży rozrzut od kilkudziesięciu PLN za 1 zapach do kilku tysięcy za większy zestaw]

Prawdziwy miłośnik wina ma ambicję po wsadzeniu nosa do kieliszka wyczuć w nim wszystko. To jednak wymaga bardzo dużo ćwiczeń. a do ćwiczeń potrzebny jest sprzęt! Miłośnicy naturalnych historii pozukują aromatów w naturze – wąchając otoczenie. Natomiast świetnym prezentem dla miłośnika wina są aromaty pozwalające uczyć się zapachów.

I do dyspozycji mamy aromaty szczepów – jak na przykład Aromabar (np shiraz) za 51 PLN jak również zestawy aromatów podstawowych  – od małych do dużych – ten kosztuje 1500 PLN – http://www.akcesoriadowina.pl/premium-edition-aromabar/31-aromaty-premium-edition.html.

6. Cooler czyli wino zawsze zimne latem [około 100 PLN]

Latem, w ogrodzie cudnie jest wypić chłodne wino. By utrzymało ono niską temperaturę w gorący dzień niezbędna jest pomoc – tą gwarantuje cooler. Coolerów są różne rodzaje – są takie, które się wkłada do zamrażalnika a potem otula nimi wino, a my dziś proponujemy cooler próżniowy stalowy.

Do kupienia np tu: http://www.akcesoriadowina.pl/coolery/106-cooler-do-wina-evercool-adhoc-design.html

 

7. Termometr [32 PLN]

Wino powinno się podawać w odpowiedniej temperaturze – to wie każdy miłośnik wina. Tylko skąd wiedzieć kiedy jest ta najlepsza temperatura? Tutaj potrzebujemy termometra. I znów do wyboru do koloru.

Termometry do wina mamy takie  i takie. Cała masa. Można wybierać.

8. Znaczniki na kieliszki [około 40-60 PLN]

Już nigdy nie pomylą się kieliszki na domówce. Każdy dostaje swój znacznik i zakłada na swój kieliszek. Idealne rozwiązanie na większą imprezę dla zapominalskich. Idealne rozwiązanie na prezent dla winomana.

Do kupienie np tu: http://www.galerialimonka.pl/silikonowe-znaczniki-do-kieliszkow-lurch,p6959

9. Dekanter czyli bardzo potrzebna karafka [60-200 PLN]

Dekantacja pozwala winom pooddychać. Jest to bardzo ważny proces szczególnie dla win młodych i krnąbrnych i starych i zaśniedziałych. A wymaga dekantera – karafki, dzięki której wino się może napowietrzyć. Niezbędne w każdym winnym domu.

Do kupienia np tu: http://www.atmossfera.pl/dekantery-karafki-do-wina/dekantery-karafki-do-wina/dekanter-vinoteca/details/221/21/dekantery-/-karafki-do-wina/dekantery-/-karafki-do-wina/dekanter-vinoteca

10. Korkociąg [10-200 PLN]

Są przeróżne – tradycyjne pajace, trybuszony, ciśnieniowe i elektryczne. Ważne żeby był ładny, funkcjonalny i otwierał pyszne wina. My i tak najbardziej lubimy te wina, które można otwierać bez korkociąga, ale dla miłośników klasycznych smaków korkociąg to świetny prezent!

Oto 10 pomysłów dla Was na prezenty dla winomaniaków! Jeśli macie swoje pomysły – podzielcie się z nami w komentarzach! – my też mamy dylematy co kupić…

 

 

 

 

2 Comments

  1. Adamo · 20 lutego, 2015 Reply

    Najlepszym prezentem dla konesera dobych Win jest odpowiedni kieliszek. My, jako firma zajmująca się produkcją kieliszków kryształowych do Wina od 30 lat znamy się na tym:) Polecamy ofertę http://www.anitacrystal.com. 100% produkt Polski – ręcznie zdobiony i malowany. Wino smakuje w naszych kieliszkach wyśmienicie. Pozdrawiamy

  2. Malinka · 28 kwietnia, 2015 Reply

    Jeśli chodzi o termometry elektryczne to myślę że warto unikać najtańszych modeli. Często mają one za każdym razem inne wyniki pomiaru, na przykład te chińskie http://www.open-youweb.com/termometr-elektroniczny-2measure-050300-opinia/ to taka przestroga aby nie brać tych najtańszych modeli.

Leave a reply